Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

02.04.2009 - Kladenie vencov pri Pamätníku padlých

       Pri príležitosti 64. výročia oslobodenia našej obce sme si 2. apríla 2009, tak ako každoročne, pripomenuli jej oslobodenie od fašizmu v 2. svetovej vojne. Historické udalosti prítomným pripomenul starosta obce Mgr. Michal Toman vo svojom slávnostnom príhovore po zaznení hymny. Veniec položený k Pamätníku Padlým v I. a II. svetovej vojne má symbolizovať vďaku občanov osloboditeľom a spomienku na všetky obete 2. svetovej vojny.
V tomto roku sa k tomuto spomienkovému aktu pripojili aj žiaci zo Základnej školy s materskou školou v Nitrianskej Blatnici. Je chvályhodné, že aj žiaci Školského klubu v Nitrianskej Blatnici boli prítomní na tejto malej slávnosti. Práve im treba pripomínať časy, ktoré by sa už nikdy nemali vrátiť.
       Účastníci pietneho zhromaždenia si takto pri pamätníku uctili položením venca tých, ktorí padli v bojoch za našu mierovú budúcnosť a poklonili sa tým, ktorí sa výročia oslobodenia nedožili.

                                   
      02.04.2009 - Kladenie vencov                       02.04.2009 - Kladenie vencov

 

 

                                                       

                             02.04.2009 - Kladenie vencov                    02.04.2009 - Kladenie vencov


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka